HAKKIMIZDA

1982 Yılında, Sabri Şadoğlu ve M. Esen Uygur tarafından kurulan ŞADOL BOYA; kendisine çalışma alanı olarak sanayi ve inşaat boyalarını seçerek, müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

E-mail: info@sadolboya.com.tr

Telefon : +90 216 593 10 23

Adres : İstanbul Tuzla Kimya Sanayicileri O.S.B. Melek Aras Bulvarı Kristal Cad. No:16 TUZLA/İSTANBUL

BİZİ TAKİP EDİN
Akrilik Esaslı Yol Çizgi Boyası
  2.04.2018

Tanım: Metil metakrilat reçine esaslı, tek bileşenli, dayanımı yüksek, hava kurumalı soğuk uygulama Yol çizgi boyasıdır.  

 

Kullanım Alanı Ve Özellikleri

Her türlü asfalt, beton ve epoksi ile kaplanmış zeminlerde rulo, fırça veya pistole ile kolaylıkla uygulanabilir. Yüksek esneklik, mükemmel yapışma, aşınma direncine sahip olan bu ürün çok hızlı kuruma özelliği taşımaktadır. Tuzlu su ve kimyasallara karşı yüksek mukavemet sağlar, gece görüşünü kolaylaştıran aydınlanma faktörü yüksek düzeydedir.
Karayolu, hava alanı, kaldırım, yaya geçitleri, tenis kortları, basket sahaları, çizgilerin işaretlenmesi için geliştirilmiştir.
Klor kauçuk esaslı yol çizgi boyalarına göre dayanımı çok yüksektir.

Renk Seçenekleri : Çift kompenanatlı Yol Çizgi Boyası isteğe bağlı olarak istenilen renklerde üretilebilmektedir.

Uygulama Şekli

Boya uygulaması esnasında yağışlı veya sıcak ortamlardan kaçınılmalı, mümkün olduğunca güneş ışınlarına direk maruz kalmayan gölgeli saatler ve bölgeler seçilmelidir. Ortam sıcaklığının 15–30ºC olduğu koşullarda uygulama yapılmalıdır. Rulo veya fırça ile uygulamalarda 2 kat boya tatbik edilir. Pistole uygulamasında normal koşullarda çift kat, 60-70ºC’de tek kat uygulanabilir. İkinci kat uygulamadan önce 5 dakika beklenmesi gereklidir.